Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Buzağı, Anaç Manda ve Malak desteklemesi başvuruları başladı

-

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, buzağı, anaç

 Buzağı, Anaç Manda ve Malak desteklemesi başvuruları başladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, buzağı, anaç manda ve malak desteklemesi başvurularının başladığını belirterek, buzağısı için 75, anaç manda için 400 ve malak başına 150 TL destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.
Suni Tohumlama sonucu doğan buzağı desteklemesinden faydalanmak isteyen yetiştiricilerin dişi buzağılarına Brusella S-19 aşısı yaptırmak zorunda olduğunu vurgulayan Sağlam, "Erkek buzağılar için aşılama şartı aranmamaktadır. Yetiştiricilerimiz, herhangi bir birliğe üye ise üyesi olduğu birliğe, hiçbir birliğe üye değil ise bağlı bulundukları İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat dilekçe ile 31.12.2015 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. 2015 yılında yetiştiricilerimize suni tohumlama sonucu doğan her buzağısı için 75 TL. destekleme ödemesi yapılacaktır. Anaç manda için yetiştiricilerimizin 31.12.2015 tarihi mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Her anaç manda için 400 TL. destekleme ödemesi yapılacaktır.

Ayrıca bu sene ilk defa uygulanacak olan Malak desteklemesi için ise yetiştiricilerimizin 31 Aralık 2015 tarihi mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.2015 yılı içerisinde doğan malaklarını Türkvet Sistemine kayıt yaptıran yetiştiriciye malak başına 150 TL. destekleme ödemesi yapılacaktır. Diğer yönden 2015 yılı besi desteklemesi başvuruları devam etmekte olup son başvuru tarihi 31.01.2016 dır. Yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen son başvuru tarihinden önce  desteklemeleri için bağlı bulundukları İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir." dedi.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları