Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Çatak projesine daha fazla önem verilmeli

-

OSMANİYE Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, 2015 yılı içi

 Çatak projesine daha fazla önem verilmeli

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, 2015 yılı için Osmaniye'ye  tahsis edilen 3 Bin 500 dekar alanın 2 Bin 340 dekarının gerçekleştirildiğini, bununda yeterli olmadığını belirterek 2016 yılında Çatak Projesine daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Merkez İlçe ve diğer altı İlçelerinde projeye dahil edilerek hassas alanlar belirlendiği, yapılan eğitim çalışmaları ve duyuruların ardından üretici müracaatlarının 18 Mayıs-15 Eylül 2015 tarihleri arasında alınmaya başlandığı kaydedildi. Üreticilerin müracaatta bulundukları alanları ve uygulama kategorilerini İl-İlçe Müdürlüğü Proje Uygulama Birimleri denetimleri altında yerine getirerek çalışmalarını tamamlandığı öğrenildi.
Çalışmaların tamamlanmasına müteakip İl Proje Uygulama Komisyonunun örnekleme denetimlerinin ardından İl Proje Uygulama Komisyonu İl Müdürü İbrahim Sağlam başkanlığında toplanarak ikinci Komisyon toplantısını gerçekleştirdi. İl Müdürü Sağlam Çatak Projesi hakkında genel bir değerlendirme yaparak, 2015 yılında 83 üretici 2. Kategoriden Bin 767 dekar alana, 23 üretici 3. Kategoriden 573 dekar alana başvurduğunu belirtti. Sağlam bu yıl Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Programından Osmaniye'ye 183 bin 438 TL para girişi olacağını söyledi.
ÇATAK Programı İl sorumlusu Tekniker Resul Dağsever proje çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaparak, çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında İl Proje Uygulama Komisyonuna bilgi verdi. Merkez İlçemizde 15, Bahçe'de 3, Düziçi'nde 25, Kadirli'de 16, Sumbas'ta 42 ve Toprakkale İlçemizde 5 üreticimiz toplamda 106 üreticimiz işlemlerini tamamlayarak çatak desteğinden yararlanmayı hak ettiğini belirtti. 
ÇATAK Programı çalışmaları sürecinde meydana gelen problemler ve çözüm önerilerini dile getiren Komisyon Üyeleri toplantının ardından alınan Komisyon Kararlarını ve İlçeler bazında hazırlanan Çatak Projesi Ödeme İcmallerinin imzalanmasına müteakip İl Müdürü İbrahim Sağlam,  emeği geçenlere teşekkür ederek, 2016 yılında daha verimli bir çalışma olmasını belirterek, dilek ve temennilerinin ardından toplantı sona erdi.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları