Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Düldül Dağındaki yaban hayvanları için yem bırakıldı

-

OSMANİYE'de yüksek rakımlı bölgelerde etkili olan kar yağışı ned

 Düldül Dağındaki yaban hayvanları için yem bırakıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'de yüksek rakımlı bölgelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarına yem bırakıldı. Bu kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar Osmaniye Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Düziçi İlçesindeki Düldül dağı eteklerinde yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.
Şube Müdürü Nuri Yılmaz, açıklamasında, Orman ve Su İşleri Bakanlığının çalışmaları doğrultusunda her yıl yaban hayatının desteklenmesi amacıyla yüksek rakımda kar örtüsünün bulunduğu bölgelere yem bırakıldığını söyledi.
Düziçi ilçesindeki 2 bin 100 rakımlı Düldül Dağı ve çevresinde yaban keçisi, karaca, kurt, tilki, çakal gibi yaban hayvanlarının yaşadığını belirten Yılmaz, "Kış şartlarının ağırlaşması, arazi örtüsünün karla kaplamasıyla birlikte yemleme çalışmalarına başlıyoruz. Ekiplerimiz bu yıl yonca, korunga, saman, fiğ, yer fıstığı sapı, buğday, sebze meyve, ekmek, et ve kemik gibi yiyecekleri yaban hayvanları için doğaya bıraktı. Bu çalışmalarımız kış sezonu süresince aralıklarla devam etmektedir" dedi.
Yılmaz, yaban hayatını desteklemek için Bahçe, Hasanbeyli ve Sumbas ilçelerinde karla örtülü alanlarda da yemleme çalışmalarının da yapılacağını belirtti.
Osmaniye Doğa Yaban Hayvanları Araştırma Geliştirme Derneği Başkanı Bünyamin Akın, yemleme çalışmalarına Sebze vererek destek olan Osmaniye Belediyesine teşekkür etti.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları