Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Fakıuşağına 10 Bin Metrekare parke yol yapıldı

-

OSMANİYE'nin Fakıuşağı Mahallesinde Osmaniye Belediyesi ekiplerince yol yapım çal

Fakıuşağına 10 Bin Metrekare parke yol yapıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'nin Fakıuşağı Mahallesinde Osmaniye Belediyesi ekiplerince yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Yetkililer bu sezonda mahalleye yapılacak olan 35 bin metre kare parke yolun 10 bin metre karesinin tamamlandığını ifade ettiler. Ayrıca yol genişletme çalışmasının yapıldığı Prof.Dr. Alper Akınoğlu Caddesinde tesviye ve altyapı çalışmaları da hızla devam ediyor.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin çevresindeki yolların asfaltlanmasının ardından yol yapım çalışmaları ara yollara parke taş kaplama ile devam ediyor. Özellikle Dede Korkut İlkokulunun çevresinde yapılan parke yol çalışması mahalle sakinleri ve okul çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandı. Kış ayı öncesinde ilkokulun önündeki yolun yapılması ile birlikte veliler çocukları için rahat bir nefes aldı.
Mahalledeki parke yol çalışmalarını yakından takip eden mahalle muhtarı Mustafa Çelik, mahallelerine yapılan tüm çalışmalardan dolayı Başkan Kadir Kara’ya ve ekibine teşekkür ederek şunları söyledi: “Mahallemiz büyük göç alan bir yer. Ancak mahallemiz yeni yerleşim olduğu için inşaat çalışmaları da hızla devam ediyor. Sayın Başkanımız Kadir Kara ile sıkıntılarımızı ilettik. Kendisi de inşaat çalışmalarının bitmesi ile birlikte yollarlın yapılacağını söyledi. Sağ olsun 2015 programına alarak mahallemize 35 bin metre kare parke yol yapılması talimatını verdi. Dede Korkut İlkokulunun çevresindeki yolların tamamının parke kaplama çalışmaları tamamlandı. Şu anda iç yolların parke yol yapım çalışmaları devam ediyor. Başkanımızdan Allah razı olsun. Ayrıca Prof.Dr. Alper Akınoğlu Caddesinde başlayan yol genişletme çalışması da çok önemli bir hizmet ”
PROF.DR.ALPER AKINOĞLU CADDESİ BULVAR HALİNE GETİRİLİYOR
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini Musa Şahin Bulvarına bağlayan belediyenin itfaiye ve kademe tesislerinin önünden geçen Prof.Dr. Alper Akınoğlu Caddesi bulvar standartları haline getiriliyor. Cadde başlayan yol genişletme, tesviye ve altyapı çalışmaları da hızla devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yolda asfaltlama çalışmasının yapılacağı kaydedildi. Çalışmaların tamamlanması ile cadde bulvar haline getirilerek bölgenin çehresini değiştirecek.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları