Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
'Hep birlikte güvenle' projesi ile öğrenciler bilgilendiriliyor

-

OSMANİYE İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün h

'Hep birlikte güvenle' projesi ile öğrenciler bilgilendiriliyor

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün hazırladığı 'Hep Birlikte Güvenle' isimli proje kapsamında; ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenleniyor. Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde hazırlanarak yürütülen 'Hep Birlikte Güvenle isimli proje kapsamında verilen seminerlerde, çocukları suçtan uzak tutmak ve katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi.
Osmaniye Kız İmam Hatip Lisesinde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Psikolog Sevinç Dinçer ve Gülpınar Akdaş ile Topum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Personeli Mehmet Batmacı katıldı. Bilgilendirme seminerlerinde; Genel güvenlik, birlikte yaşama kültürü, Toplumda uyulması gereken kurallar, Kişisel Gelişim, Toplumsal Farkmdalık, İletişim Becerileri ve Sosyal Medya ve Güvenli İnternet Kullanımı, Trafik Güvenliği ve Güvenli Motosiklet kullanımı konularında bilgilendirme yapılmakta olduğu belirtildi.
Bilgilendirme faaliyetlerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli konusunda uzman personellerden faydalanılmakta olduğu seminerler  sonunda katılımcı öğrencilere çeşitli hediyeler verildiği belirtildi.
Toplamda 3 Bin 200 öğrenciye ulaşılması hedeflenmekte olduğunu vurgulayan Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Ahmet Oğuzhan Yurtseven, bir yıldır düzenlenen etkinliklerin sonuna doğru yaklaşıldığını kaydetti. 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları