Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
'Hırsız Var' pankartı açtığı için hakkında dava açılan Alıcı beraat etti

-

OSMANİYE'de dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde

 'Hırsız Var' pankartı açtığı için hakkında dava açılan Alıcı beraat etti

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'de dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde 'Hırsız var' pankartı açan ve Başbakanlık korumalarının kendisine işkence yaptığını öne süren 37 yaşındaki İbrahim Alıcı hakkında, 6. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından açılan "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan beraat etti.
İbrahim Alıcı, "Yapılan 3'üncü duruşmada beraat kararı çıktı, adaletimiz biraz geç işliyor ama temiz işliyor" dedi.
Osmaniye 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında hakim, “Sanık İbrahim Alıcı'nın üzerine atılı katılan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçu ve Ak Parti Tüzel Kişiliği'ne yönelik kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevinden dolayı üzerine atılı suçlarının yasal unsurlarının oluşmadığı anlaşıldığından sanıklara yüklenen fiillerin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle CMK'nun 223/2-a maddesi uyarınca, atılı suçlardan sanığın beraatına" karar verdi.
İbrahim Alıcı, pankartı açtıktan sonra miting alanındaki polisler ve Erdoğan'ın korumaları tarafından darp edildiği öne sürülmüş, işkence gördüğünü iddia ederek dava açmıştı.
İbrahim Alıcı "3 Mart 2014 günü Belediye Seçimleri öncesi burada bir AKP'nin mitingi yapıldı. Orada 'Hırsız Var' diye pankart açmıştım. Ondan sonra savcılık bana 'Başbakan ve Adalet ve Kalkınma Partisin tüzel kişiliğine hakaretten dolayı kamu davası açtı.  Ama benim 1 saat 5 dakika boyunca başbakanlığın korumalarının işkencesine maruz kaldığım dört doktor onaylı raporum var iken o savcılık tarafından ret edilip hakaret davası açıldı. 6,5 Yıl gibi bir ceza ile yargılamam sürüyordu. Dün yapılan 3'üncü duruşmada beraat kararı çıktı, adaletimiz biraz geç işliyor ama temiz işliyor. 3'üncü duruşmada hakim karar verdi, 'hırsız var' demenin yasada bir suç unsuru yoktur diye karar verdi.Adalet yavaş yavaş yerini bulmaya başlıyor. Şu işkence davamızda haklılığımızda ortaya çıkarsa adaletin daha ölmediğini gözüm açıkken görmek istiyorum" dedi.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları