Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
İstiklal Marşı 95. yaşında

-

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve

 İstiklal Marşı 95. yaşında

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı


OSMANİYE’de İstiklal Marşının kabulünün 95. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeni ile 75.Yıl Ortaokulu tarafından bir program düzenlendi. Cebelibereket Kültür Merkezinde etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Dava adamı Mehmet Akif İstiklal Marşının Kabulü adlı sunumun ardından törende konuşan AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, ecdadın kahramanlıklarının izah edilemeyeceğini belirtti.

Ataların zor günlerde vatanına, dinine sahip çıktığını anımsatan Önal, Türk topraklarına düşman ayağının değdirilmediğini kaydetti.

75.Yıl Ortaokulu Müdürü Murat Aslan, İstiklal Marşı’nın milletin bağımsızlık ve özgürlük savaşının ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eser olduğunu dile getirdi.

Mehmet Akif Ersoy’un milletin milli ve manevi duygularını İstiklal Marşı’nda dünyaya haykırdığını ifade eden Aslan, “Milli şairimiz Kurtuluş Savaşının zor zamanlarında ecdadımızı umut ışığı olmuştur. Akif, hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmemiş Milli Mücadele’nin heyecanını dizelere aktarırken adeta bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Merhum Akif için ne söylesek ne yazsak, onun bu ülke için yaptıklarının yanında okyanusta bir damla misali olacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından lise öğrencileri ve öğretmenler tarafından hazırlanan oratoryonun seslendirildiği tören, yıl içinde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları