Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Karaçay vadisinin eşsiz doğa güzelliği

-

OSMANİYE'de  Amanos Dağları'nın eteklerinde bulunan Karaçay vadisinin eşsiz doğa

Karaçay vadisinin eşsiz doğa güzelliği

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'de  Amanos Dağları'nın eteklerinde bulunan Karaçay vadisinin eşsiz doğa güzelliği, görenleri hayran bırakıyor. Doğa sporu ile uğraşanların eşsiz mekanı haline gelen ve kızıl çam, meşe, çınar gibi örtü ağaçların bulunduğu bölge doğal güzelliği ile dikkatleri topluyor.
Şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan vadinin başlangıç noktasındaki mesire alanına araçlarla giden vatandaşlar, daha sonraki parkurları ise patika yollarla gezilebilmekteler. İnsanı büyüleyen doğal güzelliğin adrenalinle birleştiği yürüyüş güzergahında şelaleler, doğal havuzlar, mağaralar, uçurumlar, dereler ve pınarlar bulunmakta.
Seyir tepelerinde manzaranın tadını çıkartan doğaseverler, hayranlıkla doyumsuz bir hale bürünen yürüyüşlerini uzun süre devam ettiriyor. Dört mevsim gezilebilen ve her mevsim ayrı renkler ve doğal güzellikler sunan vadiyi tüm Osmaniyelilerinde görmesini isteyen doğaseverler, yürüyüş güzergahlarının yapılacak çalışmalarla daha kolay hale getirilebileceğini belirttiler. Vadi içerisinde Karaçay deresini geçebilmek için iki asma demir köprü olduğunu belirten doğa sporcuları, bazı bölgelere tutunabilmek için halat iplerin konulmasıyla yaşanabilecek kazaların minimuma indirilebileceğini belirterek yetkilileri bu konuda çalışma yapmaya davet ettiler.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları