Şu anda çalan:

Telefon ---

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Mersin'de sahte vizeci baba-kıza gözaltı

-

Kızının çalıştığı turizm şirketinin adını kullanarak sahte Schengen vizesi hazırlayan baba ve kızı, "resmi belgede sahtecilik" suçundan yakalandı.

Mersin'de sahte vizeci baba-kıza gözaltı

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, yurt dışına gitmek isteyenlere sahte Schengen vizesi hazırladıkları tespit edilen şüphelilere yönelik çalışma başlattı.

Yaklaşık 1 yıl teknik ve fiziki takip yapan ekipler, ABD Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunan bazı kişilerin pasaportlarındaki geçmiş tarihli Schengen ve İngiltere vizelerinin sahte olduğunu belirledi.

Sahte vize hazırladığı saptanan ismi açıklanmayan şüphelinin, kızının çalıştığı turizm şirketinin adını kullanarak kendisini vize işlemleri takibini yapan kişi olarak farklı kimlik bilgileri ile tanıttığı ortaya çıktı.

KISKIVRAK YAKALANDILAR

Soruşturma kapsamında hakkında 'nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik' suçundan yakalama emri çıkartılan baba ve kız, gözaltına alındı.

Şüphelinin evinde yapılan aramada sahte vize işlemlerine konu, 1 farklı kişiye ait kimlik, 1 kimlik fotokopisi, 1 pasaport, sahte olduğu değerlendirilen farklı kurumlara ve kişilere ait belgeler ele geçirildi.

60 KİŞİ BAŞVURDU

Yapılan araştırmalarda ABD Başkonsolosluğu'na 60 kişinin ABD vizesi başvurusunda bulunduğu anlaşıldı.

BİNLERCE DOLARA SAHTE VİZE

ABD ve Kanada'ya gitmek isteyen ancak vize almak için şartları uymayan kişilere 6 bin ile 10 bin dolar karşılığında sahte vize düzenlediği belirlenen şüphelinin, vize almak isteyen ancak il dışında ikamet eden kişilerden pasaportları kargo yolu ile temin ettiği, sahte vize işlemlerini tamamladığı pasaportları da yine kargo yolu ile gönderdiği yönünde bilgiler elde edildi.- DHA

 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları