Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Osmaniye Belediyesi YAPEX Restorasyon Fuarında

-

OSMANİYE Belediyesi Antalya'da düzenlenen "23. Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşa

Osmaniye Belediyesi  YAPEX Restorasyon Fuarında

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Belediyesi Antalya'da düzenlenen "23. Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarına" (YAPEX) katıldı. Antalya Expo Center Fuar Merkezinde düzenlenen fuara Osmaniye Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) tarafından davet edilerek stant açtı.
Osmaniye Belediyesi açtığı stantta yaptığı ve yapacağı tarihi restorasyon projelerini tanıtırken, aynı zamanda fuara gelenlere Osmaniye Yerfıstığı ve tanıtım broşürleri dağıtarak Osmaniye'nin tanıtımına katkı sağlıyor.
YAPEX'in 1993 yılından bu yana düzenlendiğini belirten yetkililer, son 4 yıl içerisinde de restorasyon, renovasyon ve kültür mirasını koruma fuarı olarak da anıldığını söyledi.
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de YAPEX'i ticari fuardan çok, bir bilgi alışverişi ve bilinç fuarı şekline dönüştürmeye çalıştıklarını vurguladı. Turizmin, şehrin kimliği korunduğu, kollandığı oranda düzeyli ve ekonomik olduğunu ifade eden Sözen, Antalya'da da kültürel ve ekolojik değerlere öncelik vermek gerektiğini bildirdi. Osmaniye Belediyesi standı ziyaretinde Prof. Dr. Metin Sözen, Osmaniye'nin gündemlerinde olduğunu ve önümüzdeki yıl önemli çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları