Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Yılmaz: Yargı Reformu Stratejisine çalınan kara bir lekedir

-

Yılmaz: Yargı Reformu Stratejisine çalınan kara bir lekedir

Büro Memur-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ebubekir Yılmaz, Adalet Bakanlığı tarafından düzenlen Yargı Reformu Strateji taslağında yapılan düzenlemelere ilişkin açıklama yaptı.

Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan Yılmaz, “Hakkımız olan Görevde Yükselme Sınavının elimizden alınmak istenmesi ya da Yazı İşleri Müdürlüğüne kurum dışından atama ile bugüne kadar hakkımız olan Yazı İşleri Müdürlüğüne ortakçı yapılmak istenmesi Yargı Reformu Stratejisine çalınan kara bir lekedir.” dedi.

 

Yargı Reformu Paketi eksik ve sakattır

Yargı Reformu Paketinin hazırlanma sürecine ilişkin tepkisini dile getiren Yılmaz, “Paket hazırlanırken Adalet Bakanlığımız ile birlikte Baroların ortak bir çalışma yürüttüğü kamuoyuna yansıyan açıklamalarla netlik kazanmıştır. Ülkemiz için hayati öneme sahip bir paket hazırlanırken, çalışmanın paydaşı olan biz Adliye Çalışanlarının ve Adalet Bakanlığımızda yetkili sendika olan Büro Memurları Sendikamızın görüşünün alınmaması asla kabul edilemez. Çalışanların görüşünün alınmadığı bir Yargı Reformu Paketi eksik ve sakattır.” diye konuştu.

Yılmaz, Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan Mübaşirlerin Genel İdare Hizmetler sınıfına geçmesinde göstermiş olduğu gayret ve çabadan dolayı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e teşekkür etti.

Metin Feyzioğlu özür dilemeli

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu Yargı Reformu Paketini değerlendirirken yapmış olduğu açıklamadan dolayı kınayan Büro Memur-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ebubekir Yılmaz, “Dosyaların eksik olarak duruşmaya çıkmasının müsebbibi Yazı İşleri Müdürleri imiş gibi hedef gösterilmesi ve Yazı İşleri Müdürlüğüne hukuk mezunlarının atanması ile bu sorunların ortadan kalkacağını ifade etmesi, Yargı Çalışanlarımıza bir hakarettir. Barolar Birliği Başkanı, Yazı İşleri Müdürlerinin görevlerinden bihaberdir. Dosyaların duruşmaya eksik çıkmasının sebebi Yazı İşleri Müdürleri midir? Bu talihsiz açıklamayı şiddetle kınıyor ve Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nu Adalet Çalışanlarından özür dilemeye davet ediyorum. Barolar Birliği Başkanı, hukuk mezunu olan Avukatları Adliyelere Yazı İşleri Müdürü olarak atanması için göstereceği çabayı Avukatların maaş, özlük ve mesleki eğitimleri için harcarsa hem başkanı olduğu Barolar Birliğinin müktesebatına uygun hareket etmiş olur, hem de kendi meslektaşlarına karşı samimi olduğunu göstermiş olur denildi. .” dedi.

 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları