Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
BBP Genel Başkanı Destici: Üç gün delikanlı olun!

-

 BBP Genel Başkanı Destici: Üç gün delikanlı olun!

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidara dokunulmazlıkların kaldırılması meselesi noktasında seslenerek, "Üç gün delikanlı olun, söylediğiniz sözün arkasında durun. Kaldırın dokunulmazlıklarını teslim edin, savcılar hakimler neyi gerektiriyorsa onu yapsın." dedi. 
Genel Başkan Destici, Osmaniye'de düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Öğretmenevi'nde konuşan Destici, PKK Terör örgütünü, ülkemizi yönetenler isteselerdi 32 sene zarfında 32 kere bitirebileceklerini ifade etti. 
ÇÖZÜM SÜRECİNDE PKK'NIN MUHATAP ALINMASI KEPAZELİKTİ 
Bu konuda gerekli topyekun bir mücadele verilmediğini kaydeden Destici, "Belli dönemlerde ciddi mücadele verilmiştir hakkını yememek gerekir ama genel olarak PKK ile topyekun ciddi anlamda bir mücadele verilmemiştir. En son da hele hele pazarlık masasına oturulması, muhatap alınması tam bir kepazelikti. Bunun sonucunun bu olacağını bizler o günlerde de söyledik. Burada da geldik konuştuk, Türkiye'nin her yerinde gittik bunu söyledik. Ama maalesef ülkeyi yönetenler bu kepazeliği bu millete yaşattılar. Bugün PKK Bölgede bu kadar güçlü bir şekilde varlığını hissettirebiliyorsa, eylemler yapıyorsa, bütün silah sığınağı yapmışsa, her tarafı bombalarla tuzaklamışlarsa, bu sürecin ve bu sürecin mimarlarının bunda büyük vebali olduğunu her kez biliyor, bütün kamuoyunun takdirine." dedi.
PKK'NIN FİNANS KAYNAKLARI KESİLMELİ
Güvenlik güçlerinin şu anda sadece orada PKK ile mücadele etmediğini onlara destek veren batıyla da, onların askeri kanadıyla da mücadele ettiklerini vurgulayarak, "Çünkü PKK'nın elindeki silahlar onların, Amerika'nın, Rusya'nın silahları. Dolayısıyla da orada PKK'ya karşı bir mücadele yok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti orada bütün emperyalist güçlere karşı bir vatanını birliğini muhafaza etme mücadelesi veriyor. Onun için hepimizin bunun idrakinde olmamız gerekiyor. Ama tabii ki en çokta devleti yönetenlerin bu idrak ve şuur içerisinde olması lazım, ona göre stratejiler belirlemesi lazım, mücadele konseptini de ona göre kurgulaması lazım. Sadece oradaki asker ve polisler PKK'lı teröristleri tesirsiz hale getirerek PKK'yı yok edemezsiniz. Topyekun bir mücadele geri,yor. O mücadelenin taçlandırılması, netice alınması için diğer unsurlarında yerine getirilmesi gerekiyor. Bunlardan bir tanesi de finans kaynaklarının kesilmesidir.  Maalesef Türkiye bu konuda ciddi adımlar, atmamıştır, atamamıştır, hala atmıyor. Açıkça söylüyorum, Diyarbakır, Mardin, Şırnak Belediyesi ve diğer belediyeler, devletten iş alanlar hepsi PKK'ya finans sağlamaktadır. Devlet olarak bunları damı kesemiyorsun, bunları damı önleyemiyorsun? Kaçakçılıktan elde ettiğini, batıdan aldığını bırakıyorum, bari benim devletimin imkanlarıyla benim askerimi ve polisimi öldürmesinler diyorum. PKK'lıların orada lojistik desteğinin kesilmesi lazım, yani yerelden aldığı desteğin kesilmesi lazım. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde kaç bin tane PKK'lı çalışıyor. Bunu bilmiyor mu benim devletimi yönetenlerin, istihbarat birimlerinin elinde bu bilgiler yok mu? Niye onlar buralarda çalışmaya devam ediyorlar. Bir kere bölge halkının devletin yanına çekilmesi lazım. Çözüm süreciyle birlikte, PKK muhatap alınınca onlarda o tarafa gittiler." diye konuştu.
ÜÇ GÜN DELİKANLI OLUN, SÖYLEDİĞİNİZ SÖZÜN ARKASINDA DURUN
Dokunulmazlık konusunda da açıklamalarda bulunan Mustafa Destici, "PKK'nın siyasi meclisteki uzantıları. İktidara dokunulmazlıkların kaldırılması meselesi noktasında seslenmek istiyorum; üç gün delikanlılığını deva ettirin. Dokunulmazlıkları kaldıracağız dediler, şimdi, tutuklanmasınlar, hapse girmesinler nasıl bir formül bulabilirizin derdine düştüler. Ya üç gün delikanlı olun, söylediğiniz sözün arkasında durun. Kaldırın dokunulmazlıklarını teslim edin, savcılar hakimler neyi gerektiriyorsa onu yapsın. Yani bir taraftan dokunulmazlıklarını kaldıracaksın öbür taraftan da nasıl kurtarırımın formüllerini arayacaksın. O zaman ne kıymeti kaldı. Bu adam yargılanmayacaksa, tutuklanmayacaksa, hapse girmeyecekse ne kıymeti var. 29 tane insanımızı Ankara'nın göbeğinde bombayla yakan, parçalayan bir insanın taziyesine giden sözde milletvekili yargılanıp hapse girmeyecekse, onun dokunulmazlığını kaldırmanın ne anlamı var, kimi kandırmaya çalışıyorsunuz. Milleti de aptal yerine koyuyorlar, uyutmaya çalışıyorlar. Adam gibi kaldırın dokunulmazlıklarını, sayınız yetiyor buna, Adalet ve Kalkınma Patisi ve MHP ikisi en azından sonuna kadar dik dursun, sayıları yetiyor ve netice de kaldırın dokunulmazlıklarını, işledikleri suçun karşılığı neyse onun cezasını çeksinler. " diye konuştu. 
Toplantının devamında basına kapalı olarak partilileriyle görüşen Genel Başkan Destici, daha sonra Adana'ya hareket etti.

 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları