Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
CANSUYU KURBAN FİYATLARINI DUYURDU

Cansuyu -

KURBAN BAYRAMINA BİR AY GİBİ KISA BİR SÜRE KALIRKEN CANSUYU DERNEĞİ KURBAN FİYATLARINI KAMUOYU İLE PAYLAŞTI…

CANSUYU KURBAN FİYATLARINI DUYURDU

CANSUYU KURBANDA DA TÜM MAZLUM COĞRAFYALARA ULAŞACAK

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2024 kurban organizasyonları kapsamında hazırlıklarını tamamladı. Her yıl Kurban Bayramı’nda bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekalet yolu ile kesen ve kesim yaptığı bölgelerde dağıtan Cansuyu, bu sene de Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için kurban organizasyonları düzenleyecek. Dernek, kurban organizasyonu fiyatlarını da duyurdu.

Her yıl düzenlediği organizasyonlarla mağdur ve mazlum coğrafyalara el uzatan Cansuyu, bu yıl da kurban organizasyonunu 60 farklı bölgede gerçekleştirecek. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan deprem felaketi, salgın süreci ve Ramazan ayında yaptığı çalışmalarla mağdurlara ulaşan Cansuyu, kurban organizasyonu ile de dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara Anadolu’dan yardımları ulaştıracak.

BÖLGE BÖLGE KURBAN BEDELLERİ

Cansuyu, bölgelerdeki kurban fiyatlarını göz önüne alarak dört farklı kurban bedeli açıkladı.

Buna göre kurban bedelleri;
Afrika 3.800 TL,
Asya 4.300 TL,
Arakan ve Yemen’de 6.000 TL,
Filistin Kampları 11.000 TL ve
Türkiye 11.700 TL olarak belirlendi.

Gazze'de yaşanan savaş ve hayvan kıtlığı nedeniyle şuan belirlenen bir fiyat bulunmadığını belirtilirken, fiyat belirlenmesi halinde duyurulacağının altı çizildi.

BÜTÜN KESİMLER GÖRÜNTÜLÜ KAYIT ALTINA ALINACAK
Kurbanlar, Cansuyu ekipleri tarafından satın alınıp Kurban Bayramı’nın 3’ücü günü, ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Bütün kesimlerin bir hizmet olarak kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılması planlanıyor.

KURBAN KESMEK İSTEYENLER BAŞVURABİLİR
Derneğe vekalet vermek isteyenler kurban bedellerini;

Cansuyu Derneği resmi internet www.cansuyu.org.tr sitesinden kredi kartı yolu ile ya da Ziraat Bankası, Türkiye Finans, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank’taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden ödeyebilecek.

Ayrıca vatandaşlarımız, PTT’den 511 75 63 No’lu posta çeki hesabına ödeme yaparak ya da Cansuyu il temsilciliklerinden de makbuz karşılığında kurban hisselerini ödeyebilecek.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları