Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Eski sebze hali, Eski Belediye Binası İçin Satışı Kararı Çıktı

Kadir Kara, Ak Parti, Osmaniye, Belediye -

Osmaniye Belediyesinin, Belediye Başkanı Kadir Kara başkanlığında 16 Kasım 2015 tarihli toplantısında Eski sebze hali, Eski Belediye Binası ve Masal Park yanında bulunan arazinin satışı kararı çıktı.

Eski sebze hali, Eski Belediye Binası İçin Satışı Kararı Çıktı

Osmaniye Belediyesi Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Kadir Kara başkanlığında 16 Kasım 2015 tarihinde belediye meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda Eski sebze hali, Eski Belediye Binası ve Masal Park yanında bulunan arazinin satışı kararı çıktı. Karara Ak Partili meclis üyelerinin karşı çıkmasının yanı sıra MHP li Belediye Meclis Üyesi Yener Tuncer’de karşı çıkacağını belirtmiş olsa da kararın oylama aşamasında oturuma katılmadı. Satış kararı ile birlikte Belediye’nin bankalardan 10 Milyon TL yeni bir kredi kullanılması da yine Ak Parti meclis üyelerinin muhalefetine rağmen onaylandı. Kredi kullanım yetkisinin Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA’ya verilmesine oy çokluğu ile karar verildi. Belediye tüzel kişiliğine ait olan Eski Belediye Binası, Eski Hal yeri ve Masal park yanında bulunan arazinin satışı ile ilgili olarak yapılan meclis toplantısı tartışmalara sahne oldu. Ak Parti’li meclis üyelerinin yoğun bir muhalefet gösterdiği toplantı sonucunda MHP li meclis üyelerinin oyları ile satış kararı çıktı.

KARA "EN YÜKSEK BEDELDEN SATILACAK"
Başkan Kara satış ile ilgili olarak “Bu karara göre SPK kuruluşlarının belirlediği en yüksek değer üzerinden tespit yapılıp, belediyenin ön gördüğü ve onayladığı projelerde kullanılmak üzere açık ihale yöntemi ile tüm Türkiye’de şartları uyan herkesin katılabileceği bir ihale ile satışın gerçekleşerek, buradan gelecek kaynağın halkımıza vaat ettiğimiz projelerin gerçekleşmesinde kullanacağız “ dedi. Toplantı esnasında 3 boyutlu bir animasyon ile gelecekte yapılması planlanan ve 8 kat olarak imar edilecek yeni yaşam alanları ve kültür merkezi de toplantıya katılanlara izlettirildi.

AK PARTİ Lİ KARATAŞ SERT ÇIKTI
Toplantı esnasında söz alan Ak Partili Belediye meclis üyesi İlhan Karatas "Osmaniye küçük bir kasaba gibi. Teknik bir başkanımız var ama şehrin hava alacak parkı yok. Ne olur oralar park olsun. Yeşil alan olsun. Hepimiz Osmaniye de yaşıyoruz. Çocuklarımıza ne bırakacağız. Sizin başkanlığınız döneminde 7 yıldır 1 mm ilerleme yok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sizden büyük proje beklerken maalesef sizden bir hareket görmedik "sözleri ile adeta salonda soğuk bir hava estirdi. Belediye Başkanı Kara ise" Osmaniye ye hizmet etmek benim için onurdur. Bu şehir için her zaman en iyisini yapmaya gayret sarf ettim. Sarf etmeye de devam edeceğim. Bu sizin yorumunuz dur. Bu şehre kim hizmet ederse etsin şeref duyarım" dedi. Bu sözler üzerine Karataş “7 yıldır ne yaptınız da bize 3 boyutlu animasyonlar la göz boyuyorsunuz. Bu projelerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bile meçhul. Yazıktır bu kentin geleceğine, çocuklarımıza, torunlarımıza bir metre bile yeşil alan bırakmadınız lütfen bu kıyıma hayır deyin" diyerek tepkisini belirtti.

ÇİL "İKTİDAR PARTİSİNİN DESTEĞİNİ GÖREMEDİK"
Ak Partili meclis üyelerinin de tepkisi üzerine söz alan MHP meclis üyesi Avukat Tebernuş Çil " MHP grubu olarak biz satışa tam destek veriyoruz, orada olan atıl binalar ne ise yarayacak. Biz muhalefet partinin belediyesiyiz. İktidardan destek almadan hizmet vermeye gayret sarf ediyoruz. Bunun için kendi öz kaynaklarımızı kullanmazsak sorarım size nereden kaynak bulacağız. " dedi.

YENER TUNCER KATILMADI
Satış ile ilgili tartışmalar devam ederken MHP li meclis üyesi Yener Tuncer " ben MHP li üye olarak bu satışlar geleceğimize ket vurulması demektir. Sadece eski belediye binasının satışına evet derim. Diğer satışlar açıkçası benim onay vereceğim satışlar değildir. Ben oylama da bir MHP li olarak ret vereceğim " demesine rağmen verilen ara sonrasında oylamaya katılmadı. Yoğun tartışmalar ardından her üç gayrimenkulün satışına MHP li üyelerin oyları ile kabul edildi.
 
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları