Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Masal Park'ta çocuklara masal anlatımı

-

Osmaniye Masal Park Tanıtım Merkezi’ndeki çeşitli görsellerle birbirinden güzel masallar çocuklarla buluşuyor.

Masal Park'ta çocuklara masal anlatımı

Osmaniye Masal Park Tanıtım Merkezi’ndeki çeşitli görsellerle birbirinden güzel masallar çocuklarla buluşuyor. Türk kahramanları masallarımızı anlatıyor, çocuklarda eğlenirken öğreniyor. Bir yanda yaşlı ağaç konuşarak Aslan ile Karga masalını anlatırken, diğer yanda ise Nasrettin Hoca Kazan Doğurma masalını, Dede Kokut ise Boğaçhan’ı anlatıyor.
Dev Türk masal kahramanı heykellerinin de bulunduğu Masal Parkın prototipi içerisinde çocuklar masallarla dolu bir gün yaşıyor.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, şu andaki Masal Parkın tanıtım merkezi ve yakın zamanda yapımına başlanacak olan Masal Park Projesini diğer masal parklardan ayıran en önemli özelliğinin kendi değerlerine sahip çıkan bir anlayışla yapılması olduğunu söyledi. Başkan Kara, “Burada Türk masal kahramanlarını ve tarihimizdeki önemli değerlerimizi çeşitli objelerle ortaya koyuyoruz. Yeni neslimize aktarmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız kendi masal kahramanlarını bu parkta öğrenecek, masalları onların ağzından dinleyecek” dedi.

Osmaniye Masal Park Tanıtım Merkezi her gün yüzlerce ziyaretçiyi kabul etmesi ile Osmaniye Masal Park Projesinin ne denli önemli bir yatırım olacağını şimdiden ortaya koyuyor.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları