Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Mersin Belediyesi'nden mahkumlara moral konseri

-

 OSMANİYE 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Mersin Bü

Mersin Belediyesi'nden mahkumlara moral konseri

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

 

OSMANİYE 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Mersin Büyüşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından Türk Halk Müziği konser programı düzenlendi. Programa Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Serkan Sabır, Hakim Mehmet Ali Uyanik, Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Metin Sönmez, Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Toprakkale İlçe Bölük Komutanı, Toprakkale İlçe Emniyet Amiri, Osmaniye Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri ve hükümlü tutuklular katıldı.

Pogramda konuşma yapan Kurum Müdürü Metin Sönmez, Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü tutukluların zamanlarını nitelikli olarak geçirmelerinin amaçlandığını bu nedenle de eğitsel, sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verildiğini belirtti. Kurum Müdürü Sözmez, konuşmalarının sonunda desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesine ve konser icra edecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi kent orkestrasına teşekkür ettti.

Cumhuriyet Basşavcısı  Ali İrfan Yılmaz, Ceza İnfaz Kurumlarında sosyal kültürel faaliyetlerin öneminden bahsederek, bu tür faaliyetleri her zaman desteklediklerini ve sosyal kültürel faaliyetlerin devamının geleceğini belirtip ve Mersin büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasına teşekkür ettti.

Konuşmaların ardından sahne alan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının icra ettiği Türk Halk müziği konserinde hükümlü tutuklular zaman zaman hüzünlenirken, zaman zamansa oyun havaları eşliğinde oynayarak eğlenerek stres attılar.

Konser programının ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası adına Orkestra Şefi Kudret İmrali ve sanatçılara çiçek takdim edildi. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları