Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Osmaniye Sokak Hayvanları İçin 3 Boyutlu Mektup Hazırlayıp Destek İstediler

-

Sokak hayvanları için 3 boyutlu mektup hazırlayıp destek istedilerOsmaniye'de bir grup öğrenci, sokak hayvanlarının yaşam kalitelerini iyileştirme taleplerini, 3 boyutlu mektup yaparak ifade etti.

Osmaniye Sokak Hayvanları İçin 3 Boyutlu Mektup Hazırlayıp Destek İstediler

Sokak hayvanları için 3 boyutlu mektup hazırlayıp destek istediler

Osmaniye'de bir grup öğrenci, sokak hayvanlarının yaşam kalitelerini iyileştirme taleplerini, 3 boyutlu mektup yaparak ifade etti.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği öncülüğünde, Dedekorkut İlkokulu öğrencileri tarafından, Bir kap su, bir kap mama kampanyası kapsamında, 3 boyutlu mektuplar hazırlandı. Öğrenciler, içeriğini doldurdukları bu mektupları, öğretmenleri ile birlikte ziyaret etikleri il protokol üyelerine ve kentin dinamik isimlerine dağıtıp, sıcak havaların başlamasıyla birlikte yaşamları olumsuz etkilenen sokak hayvanlarının hatırlanması ve farkındalığın artması için destek istediler.

'AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK'

50 öğrencinin el becerilerini sokak hayvanları yararına kullandığını söyleyen Dedekorkut İlkokulu Müdürü Tahsin Şentut, Bugün çocuklarımız burada mektup yazıyorlar devlet büyüklerimize. Ama üç boyutlu bir çalışma ile yapmaktalar. Buradaki amacımız bir farkındalık yaratmak, sokak hayvanlarının yaşam kalitelerine büyük bir katkı sağlamaktır. Çukurova bölgemiz, yaz mevsiminde diğer şehirlere göre gerçekten daha sıcak ve ölümcül olabiliyor. Bu bağlamda da sokak hayvanlarının yaşam kaliteleri de aşırı derece düşmektedir. Sokak hayvanlarımız için kapı önüne ya da pencereye, birer kap su bırakılmalıdır dedi.

HAYTAP Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala ise Çocuklarımıza el becerisi kazandırmak ve sokak hayvanlarına bir katkı sunmak istedik. diye konuştu.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları