Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
OKÜ Çevre Yönetim Sistemi'nin Denetimi ve Belgelendirilmesi Tetkik Süreci başarıyla tamamlandı

-

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ), Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş. tarafından yürütülen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi başarıyla tamamladı.

OKÜ Çevre Yönetim Sistemi'nin Denetimi ve Belgelendirilmesi Tetkik Süreci başarıyla tamamlandı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ), Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş. tarafından yürütülen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi başarıyla tamamladı.
OKÜ’de, Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A. Ş. tarafından yapılan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi’nin Denetimi ve Belgelendirilmesi Tetkik Süreci Açılış Toplantısı 4 Aralık 2023 tarihinde Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un başkanlığında yapılan toplantıda, OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Genel Sekreter Recep Şen, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Mehmet Gizlice, OKÜ ilgili birim amirleri, Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A.Ş.den Baş Denetçi Osman Yüce, Denetçi Ali Kaplan, SGY Danışmanlık’tan Gökhan Yıldız, Kalite Koordinatörü 1. Tetkikçi Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu, Kalite Koordinatörü Yardımcısı Doç. Dr. Bircan Ulaş Kadıoğlu ve Kalite Sorumlusu 2. Tetkikçi Öğr. Gör. Mulla Veli Ablay yer aldı.

Açılış toplantısında, konuşma yapan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Biliyoruz ki günümüz eğitim sisteminde tercih edilebilirliğin olmazsa olmazı olan kalite yönetiminin önemini anlayan ve bu yönde gelişimini sürdüren üniversiteler, dünyadaki üniversitelerle rekabet edebilir hale gelmektedir. Bu nedenle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kalite çalışmalarına önem verdik, bu bağlamda üniversitemizde ilk olarak Kalite Koordinatörlüğünü kurduk ve kalite çalışmalarımıza başladık. Üniversitemizde kalite çalışmaları kapsamında, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme sürecini başlattık. Üniversitemizde; toprak, hava ve su gibi doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi ve bu doğal kaynaklara verilen zararların önüne geçilmesini hedefleyen “ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi” Denetimi ve Belgelendirilmesi tetkik sürecini başlattık. Yine bu bağlamda Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezimizde (OKÜMERLAB) Türk Akreditasyon Kurumundan “Akreditasyon Sertifikası”nı aldık. Ayrıca Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri" alanında da ihtisas üniversitesi olmaya hak kazandık. Tüm bunlar ‘kalite’ konusunda ne kadar doğru adımlar attığımızın bir göstergesidir.” dedi.

OKÜ üst yönetimi ve ilgili birimleri ile yüz yüze gerçekleştirilen tetkikler sonucunda, OKÜ personeli ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standartları’nı uygulama açısından değerlendirildi.

Kapanış toplantısında ise Universal Sertifikasyon Uygunluk Değerlendirme A.Ş.den Baş Denetçi Osman Yüce ve Denetçi Ali Kaplan, belgelendirilme denetiminin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti.

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları