Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

-

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Kıymetli Hemşehrilerim;

Bugün; Türk Milleti olarak bizler, aziz şehitlerimizin 109 yıl önce Çanakkale’de kazandığı zaferin yıldönümünü yâd etmenin heyecanını ve onurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşı'nda zafere giden yolu hazırlayan tarihimizin önemli bir dönüm noktasıdır. Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin ve kahraman şehitlerimizin kararlı mücadelesinin en büyük ifadesidir. Çanakkale Zaferi, askerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder Atatürk’ün, vatanı ve milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin ve gazilerimizin, onların yanında omuz omuza mücadele veren kadınlarımızın, ninelerimizin, analarımızın, topyekûn vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin zaferidir.Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiirinde,

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor;

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!”

dizeleriyle dile getirdiği gibi, Çanakkale Savaşı’nın, aziz milletimizin yüce değerleri ve istiklali uğruna verilen mücadelenin şehitlerimizin canlarıyla zafere ulaştığını açık bir biçimde gözler önüne sermektedir. Tarih boyunca egemenlik ve bağımsızlığını, millî birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda ödediği bedellerle destanlar yazan aziz şehitlerimiz, devletimizin varlığının güvencesi olarak milletimizin bağrında ebediyen yaşayacaktır. Çanakkale’de yakılan meşale, İstiklal Mücadelemizde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yolumuzu aydınlatmıştır.

Tarihte eşine rastlanmayan, dünyanın en güçlü en gelişmiş ordularına canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" dedirten aziz milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Çanakkale'de olduğu gibi bugün de milletimize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı armağan eden atalarımızı, vatanı canından aziz bilen tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Dr. Erdinç YILMAZ
Vali

Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları