Şu anda çalan:

Telefon 0328 814 62 62

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Haberler


İşkur'dan İş Yeri Ziyaretleri

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında iş yeri ziyaretlerine devam ediyor.

03 Mayıs 2019

Hardallık Köyü'nde Bahar Şenliği

Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Hardallık Köyü'nde Bahar Şenliği düzenlendi.

03 Mayıs 2019

Masal Park'ta Masallar Yarıştı

Osmaniye Belediyesi 4. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Masal Park tarafından İlkokullar arasında "Osmaniye Masal Park'ta Masal Anlatma" yarışması yapıldı.

03 Mayıs 2019

Osmaniye'deki 2 Köyde Dolu Yağışı Etkili Oldu

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesindeki 2 köy dolu yağışı sonrası beyaza büründü.

03 Mayıs 2019

Huzur ve Bereket Ayı Ramazan - Ramazan Lezzetlerini İmece Usulü Hazırlıyorlar

OSMANİYE/ MENDERES ÖZAT / AHMET ÖZEL - Çukurova'da sabahın ilk saatlerinden itibaren bir araya gelen kadınlar, ramazan ayı öncesinde kendilerine imece usulüyle iftar ve sahur sofraları için yufka, mantı ve içli köfte gibi yiyecekleri hazırlıyor.

02 Mayıs 2019

Soğan Tarlada 1 Lira

Osmaniye'de hasadı yapılan turfanda soğan tarlada 1 liraya alıcı bulurken, sofralara gelene kadar tezgahta 6 liraya satılıyor.

02 Mayıs 2019

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

02 Mayıs 2019

Klavye Kullanım Hızıyla Dünya 3'üncüsü Oldu

OSMANİYE Merkez Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi 12'nci sınıf öğrencisi Samet Dağ (17), Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Gurubu Başkanlığı (INTERSTENO-TÜRK) tarafından düzenlenen 'İhsan Yener Klavye Şampiyonası'nda dünya 3'üncüsü oldu.

02 Mayıs 2019

Vali Coşkun: "Hizmet üretme gayretinde olmalıyız"

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, merkeze bağlı köy muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim seminerinde, “Seçim döneminde bir takım kırgınlıklar, gücenmeler olmuş olabilir, muhtarlarımızın bundan sonra köylerine hizmet edebilme, vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu sağlama, köyde yaşayan tüm vatandaşlarımız için hizmet üretme gayreti içinde olmaları gerekiyor" dedi.

01 Mayıs 2019

Osmaniyeli judocular Türkiye'yi temsil edecek

Osmaniye Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu 81 kg Yalçın Çalık, 55 kg Selahattin Çelik Romanya’da düzenlenecek Ümitler Judo Avrupa Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

01 Mayıs 2019

Osmaniye'de Okuldan Hırsızlık Yapan 1 Kişi Tutuklandı

Osmaniye'de okuldan hırsızlık yapan 1 kişi tutuklandıOsmaniye'de, 2 okuldan hırsızlık yapan cezaevi firarisi ile çaldığı mazlemeleri sattığı suç ortağı yakalandı.

01 Mayıs 2019

Okullardan Hırsızlık Güvenlik Kamerasında

Osmaniye'de iki okuldan çeşitli malzemeler ile kantinden para çalınmasıyla ilgili olarak güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucu gözaltına alınan iki şüpheliden biri tutuklandı.

01 Mayıs 2019

Amanoslarda PKK Patlayıcısı ve Malzemeler Bulundu

OSMANİYE'de, Amanos Dağı eteklerinde, güvenlik güçlerince yürütülen arazi arama tarama faaliyetleri sırasında, toprağa gömülü vaziyette, terör örgütü PKK'nın el yapımı patlayıcısı, gıda ve yaşam malzemeleri bulundu.

01 Mayıs 2019

Salih Bahçeli İlkokulunda beceri atölyesi

Osmaniye Merkez Salih Bahçeli İlkokulunda, 2013 eğitim vizyonu kapsamında tasarım ve beceri atölyesi oluşturuldu.

30 Nisan 2019

Bağımlılıkla mücadele için pedal çevirdiler

Osmaniye'de bir gurup genç, bağımlılığa dikkat çekmek için yaklaşık 22 kilometre bisiklet sürdü.

30 Nisan 2019

Kadirli'de Atıcılık Yarışması

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde belediye ve Av Sporları Derneği tarafından düzenlenen ödüllü tek kurşun trap atılıcılık yarışması gerçekleştirildi.

30 Nisan 2019

Açık Alan Hokey Süper Lig Müsabakaları Başladı

Türkiye Hokey Federasyonu (THF) tarafından Osmaniye'de düzenlenen Türkiye Kadınlar ve Erkekler Açık Alan Hokey Süper Ligi 2. etap müsabakaları başladı.

30 Nisan 2019

Atıl Malzemelerden "Paramotorlu Bisiklet"

Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki bir meslek lisesinde eğitim gören üç öğrenci, öğretmenlerinin de desteğiyle atıl malzemeleri değerlendirerek arkasındaki paramotor sayesinde 30 kilometre hızla giden bisiklet geliştirdi.

30 Nisan 2019

Gençlerden Bir Başarı da Müzikte

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Gençlik Merkezleri üzerinden yürütülen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Sahne Sırası Sende Türk Müziği Yarışması Akdeniz Bölge Finalinde Osmaniye Gençlik...

30 Nisan 2019

OKÜ’de Nisan ayı kurul toplantısı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Kurum İdari Kurulu Toplantısı, Kurum İdari Kurulu ve Türk Eğitim-Sen temsilcilerinden oluşan heyetle yapıldı.

27 Nisan 2019