Şu anda çalan:

Telefon 05445802610

Menu

Tıkla Dinle Canlı Yayına Mesaj

Canlı Yayına Mesaj Gönder

Ad Soyad

E-Posta

Mesaj
Haberler


Düziçi Belediyesi şirket işçilerinin en düşük maaşı 30 Bin TL oldu

Düziçi Belediyesi bünyesinde Personel şirketi ve Tarımsal şirketi adına çalışan 252 işçinin daha önce Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner tarafından maaşları 25 bin tl olarak belirlenmişti.

28 Şubat 2024

36.000 adet zeytin fidanı üreticilere dağıtıldı

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen programda, 36.000 adet zeytin fidanı üreticilerimize dağıtıldı.

27 Şubat 2024

Yeni Osmaniye Devlet Hastanesi 1.yılını doldurdu

26 Şubat 2023’te hizmet vermeye başlayan Yeni Osmaniye Devlet Hastanesi 1. yılını doldurdu.

27 Şubat 2024

Toprakkale ilçesinde tıbbi aromatik bitki olarak yetiştirilen kekik ekimi başladı

100 dönüm arazide yerli tohumlarla ekilen kekikler, dekara 150-200 kilo verim sağlayarak bölge ekonomisine katkıda bulunuyor.

26 Şubat 2024

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vatandaşlarımızı Evlerinde Ziyaret Etmeye Devam Ediyor

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hacı Akkoyunlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Nahsen Şahin ve Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet Soyhan da yer aldı.

26 Şubat 2024

OKÜ Öğretim Üyesinin Araştırmacı Olarak Yer Aldığı COST Projesine Destek

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi akademisyeni Dr. Öğr. Üyesi Ayşenur Gürgen’in araştırmacı olarak yer aldığı “Yüksek Miktarda Biyofilm Oluşturan Bazı Mantarlardan Ekolojik, Ekonomik ve Sürdürülebilir Ahşap Yüzey Kaplama Malzemesinin Geliştirilmesi” başlıklı, COST (Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği) projesi desteklenmeye değer görüldü.

26 Şubat 2024

Ayakkabı hırsızı, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 22 Şubat günü Alibeyli mahallesinde gerçekleşen ayakkabı hırsızlığı ile ilgili yapılan çalışma neticesinde; Vildan G. isimli şahıs olduğu tespit edildi.

24 Şubat 2024

250 Ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

Osmaniye Belediyesi tarafından Sıfır Atık Projesi çerçevesinden kurulan Geri Dönüşüm Bankaları’nda toplanan yaklaşık 250 ton kâğıt, metal, plastik ve cam atığı malzeme geri dönüşüme kazandırıldı.

21 Şubat 2024

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Metin Tamer ve Safa Evler Sitelerinin Bulunduğu Alanda İncelemelerde Bulundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekillerimiz Derya Yanık ve Seydi Gülsoy, Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte depremde zarar gören Metin Tamer ve Safa Evler Sitelerinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunarak, site sakinleri ile bir araya geldi.

20 Şubat 2024

Osmaniye’de Deprem Konutları Kura Çekimi ve Anahtar Teslim Töreninde İlk Etapta Yapımı Tamamlanan 1614 Konut Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki katılımıyla düzenlenen Deprem Konutları Kura Çekimi ve Anahtar Teslim Töreninde ilk etapta yapımı tamamlanan 1614 konut hak sahiplerine teslim edildi.

20 Şubat 2024

Polisin 'dur' ihtarına uymayan hafif ticari araçtan 5 Suriyeli kaçak çıktı

Osmaniye’de sürücüsünün polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçtığı hafif ticari araçta Suriye uyruklu 5 kaçak göçmen yakalandı.

19 Şubat 2024

Sahte kimlikle SRC sınavına giren 15 kişi yakalandı

Osmaniye’de sahte kimlik düzenleyerek başkalarının yerine, ticari araç kullanım belgesi olan SRC sınavına girmek isteyen 15 kişi gözaltına alındı. Organizatör oldukları değerlendirilen 2 kişi sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

19 Şubat 2024

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu’nu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Okul Müdürü Halil Avcı, Okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından karşılanan Vali Yılmaz, daha sonra öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, sohbet etti.

16 Şubat 2024